Panience na dobranoc

Biblioteka i Ośrodek Kultury zaprasza na wyjazdowy koncert galowy „Panience na dobranoc” z okazji kanonizacji Ojca Św. Jana Pawła II. Koncert odbędzie się dnia 9.11.2014r (niedziela) na Rynku w Sławkowie.
W koncercie wezmą udział m.in.: Damian Niebudek, Lajermany, Mirosław Szołtysek  i in.
Koszt przejazdu 25 zł.
Zapisy w BiOK w godz. 8:00 – 19:45. Zapraszamy
 

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

8 października 2014 roku w Bibliotece i Ośrodku Kultury w Tąpkowicach odbyło się spotkanie autorskie z Zofią Stanecką, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Ożarowice. Zofia Stanecka – autorka świetnych książek dla dzieci, popularnej wśród najmłodszych czytelników serii o Basi. Wielka znawczyni Narnii, pasjonatka Tolkiena, miłośniczka kina bollywoodzkiego. Jej proza to współczesna bardzo dobra polszczyzna, przesiąknięta humorem i mądrością. Autorka opowiedziała dzieciom o swojej twórczości, jak wygląda Jej codzienna praca, skąd czerpie pomysły, przedstawiła młodym czytelnikom drogę jaką musi pokonać tekst literacki aby mógł trafić do nas w formie książki. Uczniowie mieli również możliwość zaprojektowania okładki na książkę oraz pobudzili swoją wyobraźnię poprzez zadawane przez Autorkę pytania. Na zakończenie dzieci mogły nabyć książki Pisarki z jej autografem i imienną dedykacją.

Dzień Seniora 2014

2 października 2014 roku Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Nr 10 w Ożarowicach zorganizował dla swoich członków Dzień Seniora. Organizatorzy przygotowali smakowity poczęstunek, była loteria fantowa, spotkanie uświetnił swoim występem młodzieżowy zespół wokalny „Bemol” oraz kapela „Sami Swoi”.

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

Dnia 8 października br. o godz. 10:00 w sali BiOK w Tąpkowicach odbędzie się spotkanie autorskie z Zofią Stanecką.

Zofia Stanecka to autorka świetnych książek dla dzieci m.in. seria o Basi, wielka znawczyni Narnii, pasjonatka Tolkiena oraz miłośniczka kina bollywoodzkiego. Jej proza to współczesna, bardzo dobra polszczyzna przesiąknięta humorem i mądrością.

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

Dnia 24 września 2014 r. BiOK był organizatorem spotkania autorskiego z Marcinem Pałaszem, autorem humorystycznych książek i słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Spotkanie było adresowane do uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z terenu Gminy Ożarowice. W pogodny i swobodny sposób Autor opowiadał dzieciom o swojej twórczości, bohaterach i tematyce swoich utworów, a także o życiu prywatnym i jego wykorzystaniu w tworzonych przez siebie tekstach. Dzięki jego minom, gestom i słowom co kilka chwil zgromadzeni na spotkaniu wybuchali gromkim śmiechem a Jego dobry humor udzielił się wszystkim obecnym. Uczniowie ośmieleni naturalnym, przyjaznym sposobem bycia Autora zadawali mu wiele pytań, na które wyczerpująco odpowiadał, zachęcał wszystkich do czytania książek, gdyż słowo pisane kształtuje wyobraźnię i wrażliwość oraz poszerza horyzonty myślowe . Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zakupienia książek wraz z dedykacją i autografem.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze o czym świadczyły uśmiechnięte buzie dzieci i ich opiekunów.