Kolonie 2015

W dniach od 9 do 21 lipca 2015 r. BiOK był organizatorem kolonii w Ustroniu Morskim dla 45 osobowej grupy uczestników.
Na kolonistów oprócz spacerów, plażowania i zabaw czekało wiele atrakcji: wizyta w wiosce Hobbitów, rejs statkiem po Bałtyku, przejażdżka ciuchcią do latarni w Gąskach, kąpiel w aqua parku, wyjazd do wioski indiańskiej w Zieleniewie, wyjazd do kina na film pt. „W głowie się nie mieści”. Dopełnieniem całości były dyskoteki, ogniska z pieczeniem kiełbasek, kino 7DMAX oraz wizyta w „Maszoperii” w Kołobrzegu. Z tak bogato przygotowanym programem czas bardzo szybko minął i żal było odjeżdżać do domu.

60-LECIE OSP CELINY

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Celinach zaprasza na uroczyste obchody 60-lecia OSP Celiny dnia 27 czerwca 2015 r.

W programie:
15:00 – Msza św. polowa przed budynkiem świetlicy,
16:00 – część oficjalna uroczystości 60-lecia oraz otwarcie nowej świetlicy,
16:45 – zabawy dla dzieci,
18:00 – występy grup tanecznych,
18:20 – koncert Dziecięcego Zespołu Śpiewaczego Gminy Ożarowice,
18:40 – koncert Młodzieżowego Zespołu Wokalnego BEMOL,
19:00 – zabawa taneczna

VII DNI TWOROGA …

VII Dni Tworoga

Na dobrą zabawę zaprasza sponsor Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-System S.A. – www.gaz-system.pl

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznych gazociągów wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Kędzierzyn-Koźle oraz Tworóg – Tworzeń, których trasa przebiegać będzie przez obszar Gminy Tworóg.

Efektem projektowanych inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Górnego Śląska i Opolszczyzny. Gminy, na terenie których zlokalizowany będzie gazociąg, uzyskają dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Gazociągi relacji: Tworóg – Kędzierzyn-Koźle oraz Tworóg – Tworzeń będą stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycjom status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o inwestycjach i znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładce oraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A. http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/tworog-kedzierzyn-kozle/ , http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/tworog-tworzen/

Informacja

Uprzejmie informujemy, że od dnia 22 czerwca do 10 lipca br. Biblioteka będzie nieczynna z powodu przeprowadzania skontrum księgozbioru.

Wycieczka do Warszawy

Zapraszamy na wycieczkę do Warszawy organizowaną w dniach  7 – 9.08. 2015 r.

W programie:
Muzeum Powstania Warszawskiego,
Muzeum Polin,
Centrum Nauki Kopernik,
Stadion Narodowy,
Stare Powązki,
Pałac Kultury i Nauki,
Spacer po Parku Łazienkowskim, pomnik Chopina, „Pałac na Wodzie” (bez wnętrz),
Zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza,
Spacer Krakowskim Przedmieściem, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski,
Starówka – Kolumna Zygmunta, Katedra, Rynek, Syrenka, Barbakan

Cena: 360 zł/osoba.
Świadczenia zawarte w cenie: przejazd, obsługa przewodnicka w Warszawie, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 23 czerwca 2015 r.