Uniwersytet Trzeciego Wieku

Polecany

10x4cm_300DPI_biale_tlo logo2

UNIWERSYTET  TRZECIEGO WIEKU W TĄPKOWICACH

ZAPRASZA

Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach oraz Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej ogłaszają nabór słuchaczy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jeśli masz ukończony wiek 55+ i wolny czas lub jesteś emerytem, rencistą czy w wieku przedemerytalnym a pragniesz poszerzać swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania i brać aktywny udział w życiu kulturalnym i społecznym gminy

Przyjdź do nas i złóż deklarację przystąpienia do UTW

Zajęcia w ramach UTW rozpoczną się z nowym rokiem akademickim w październiku 2015 r., będą to wykłady, seminaria, kursy językowe, spotkania z przedstawicielami kultury, sztuki, nauki, medycyny, polityki, gospodarki a także ciekawe zajęcia fakultatywne.

 

Na zgłoszenia czekamy w siedzibie BiOK Tąpkowice

do dnia 15.09.2015 r.

Święto Wojska Polskiego

Dnia 14 sierpnia br. na stadionie LKS Piast Ożarowice przy ul Sportowej 1 odbędzie się uroczystość z okazji Święta Wojska Polskiego.
O godz. 16:00 – początek uroczystości: przywitanie gości, wystąpienie okolicznościowe, odśpiewanie hymnu państwowego, wystawienie posterunku honorowego przed „Tablicą pamiątkową”, złożenie wiązanek kwiatów, koncert zespołu śpiewaczego Weteran, konkurs strzelecki z wykorzystaniem urządzenia Cyklop oraz wspólna biesiada przy wojskowej grochówce.

Zawody sportowo-pożarnicze 2015

4 lipca 2015 r. na stadionie sportowym LKS „Piast” Ożarowice odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Ogółem w zawodach wzięło udział 13 drużyn pożarniczych, w tym 2 kobiece i 2 dziewczęce. Komisję Sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Tarnowskich Górach, a Sędzią Głównym zawodów był mł. bryg. Ryszard Koszowski.
Zawody zostały rozegrane w następujących konkurencjach:
- sztafeta – 7 x 50
- ćwiczenia bojowe Czytaj dalej

Kolonie 2015

W dniach od 9 do 21 lipca 2015 r. BiOK był organizatorem kolonii w Ustroniu Morskim dla 45 osobowej grupy uczestników.
Na kolonistów oprócz spacerów, plażowania i zabaw czekało wiele atrakcji: wizyta w wiosce Hobbitów, rejs statkiem po Bałtyku, przejażdżka ciuchcią do latarni w Gąskach, kąpiel w aqua parku, wyjazd do wioski indiańskiej w Zieleniewie, wyjazd do kina na film pt. „W głowie się nie mieści”. Dopełnieniem całości były dyskoteki, ogniska z pieczeniem kiełbasek, kino 7DMAX oraz wizyta w „Maszoperii” w Kołobrzegu. Z tak bogato przygotowanym programem czas bardzo szybko minął i żal było odjeżdżać do domu.