UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Polecany

10x4cm_300DPI_biale_tlologo2

Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach oraz Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają na inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dnia 23 października 2015 r. (piątek) o godzinie 17:30 w budynku BiOK Tąpkowice ul. Zwycięstwa 17.

 

 

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

Dnia 29 września 2015 r. w Gimnazjum w Ożarowicach odbyło się spotkanie    autorskie    z Małgorzatą Karoliną Piekarską, pisarką, dziennikarką prasową i telewizyjną, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Na spotkaniu, oprócz krótkich opowieści na temat swoich książek Autorka opowiedziała o odkrywaniu tajemnic własnej rodziny,  o swoim życiu, dziennikarstwie i pisarstwie. Mówiła o tym jak ważne w życiu są wartości a zwłaszcza korzenie o które trzeba dbać pielęgnując rodzinne więzi aby nigdy w życiu nie poczuć się słabym i bezbronnym. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Czytaj dalej

Łossod – redyk jesienny

Grupa mieszkańców Gminy Ożarowice uczestniczyła w dniu 26 września 2015 roku w uroczystości Łossod czyli jesienny spęd owiec z hal. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta dziękczynna za szczęśliwe bacowanie. Pomimo niesprzyjającej aury uczestnicy poznali tradycje związane ze spędem owiec z hal, mieli możliwość posmakować tradycyjnych potraw z baraniny oraz mleka owczego i koziego. Dodatkową atrakcją był występ kapeli góralskich.

 

Kultura Dostępna 2015

Kultura Dostępna to nowy projekt Biblioteki i Ośrodka Kultury w Tąpkowicach, która w trosce  o zasoby kultury lokalnej, chęci pielęgnowania jej, uczenia dbałości,  a jednocześnie wykorzystując ją do szerokiej integracji mieszkańców Naszej Gminy  zaprasza do udziału wszystkich miłośników kultury chcących przeżyć niezapomniane chwile z BiOK-iem w bywaniu w kinie, teatrze, muzeum oraz    w kolebce Królów Polskich – Krakowie.

W ofercie dla osób dorosłych:

- 18.10.2015 r. godz. 17:30 wyjazd do Teatru Śląskiego w Katowicach na spektakl „Poskromienie złośnicy”

- 24.10.2015 r. godz. 10:30 wycieczka do Krakowa, udział w spektaklu „Hamlet” w Teatrze Starym,

- wyjazd do Opery Śląskiej w Bytomiu

- wyjazd do Teatru Nowego w Zabrzu

- wyjazd do Multikina w Zabrzu

W ofercie dla dzieci:

- 08.10.2015 r. wyjazd do Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” na bajkę „Szczurołap” oraz lekcję scenografii

- 09.11.2015 r. wyjazd do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na bajkę „Najdzielniejszy z rycerzy”

- wycieczka do Muzeum w Tarnowskich Górach

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

Czytaj dalej