Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Biblioteka i Ośrodek Kultury w Tąpkowicach zaprasza na spektakl teatralny pt. Shirley Valentine, który odbędzie się dnia 5.03.2016 r. (sobota) o godz. 18:00 w sali BiOK Tąpkowice.
Tradycyjnie zapewniamy słodki poczęstunek.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w sekretariacie BiOK.

 

HARMONOGRAM WYKŁADÓW W ROKU AKADEMICKIM 2015/2016 – SEMESTR II

L.P.

TERMIN

WYKŁADOWCA

TYTUŁ WYKŁADU

DZIEDZINA NAUKI

1. 18.03.2015r.

godz. 17:30

Dietetyk

Katarzyna Fibich

Zasady żywienia w chorobach układu krążenia Medycyna
2. 15.04.2016r.

Godz. 17:30

Prawnik

Konrad Dziuba

Mam do tego prawo – spadki i darowizny Prawo
3. 20.05.2016r. Podróżnik

Magdalena Szczerek

W cieniu Kilimandżaro Turystyka
4. 24.06.2015r.

godz. 17:30

Ambasador Pokoju

Janusz Kling

„Ziemia Święta – Światowy fenomen i węzeł gordyjski” Religia/Prawo

Spotkanie karnawałowe

Dnia 9 lutego 2016 r. o godz.16:00 rozpocznie się Spotkanie karnawałowe w sali BiOK w Tąpkowicach, którego organizatorem jest PZERiI Koło nr 10 w Ożarowicach.

Z muzyką przez świat

30 stycznia 2016 r. w sali BiOK zorganizowany został piękny koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej z Tąpkowic, której towarzyszyła grupa mażoretek Azaria z Piekar Śl. i wokalistka Agnieszka Nir.

Orkiestra rozpoczęła koncert utworem Musik is triumph, dalej przemierzała „Polskie drogi” w towarzystwie nadającego J 23, pułkownika Dowgirda, przystojnego Nikodema Dyzmy i walecznego Pana Michała. Z Polski przeniosła  nas do czeskiego Krumlowa, o którym usłyszeliśmy w piosence „Malowany Dzbanku”. Waterloo, Mamma mia, Fernando i Dancing Queen to utwory  legendarnej szwedzkiej grupa ABBA, której utworów mogliśmy posłuchać. W następnej kolejności orkiestra przeniosła nas do Austrii, abyśmy mogli  zachwycać się przepięknymi walcami Straussa.  Z Austrii już tylko krok do Francji, a tam zafascynował nas francuski Kankan. W Stanach Zjednoczonych usłyszeliśmy rock and rolla, utwory Glena Milera i najsłynniejszy musical świata – musical Grease. W Brazylii mogliśmy rozkoszować się sambą w wykonaniu mażoretek. Mambo nr 5 to kubański utwór jaki wykonała orkiestra wraz mażoretkami. Z Brazylii przenieśli nas do Europy, do Bawarii, gdzie zaprosili nas do wysłuchania hymnu niemieckich zespołów dętych Bochmischer Traum. Z rosyjskiej muzyki mieliśmy przyjemność posłuchać utworu Petruschka. Na zakończenie koncertu wysłuchaliśmy jednego z najpiękniejszych utworów muzyki filmowej Walc Barbary z filmu Noce i dnie.