Wycieczka do NOSPR

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza do zwiedzania siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, w dniu 18.11.2016 r. (piątek) o godz. 14:00. Bilet w cenie 5 zł. Zapisy w BiOK do dnia 28.10.2016 r.

Wycieczka na Sycylię

8  DNIOWA  WYCIECZKA

NA SYCYLIĘ Z BIUREM TURYSTYCZNYM HUBTOUR

TERMIN:  12-19.03.2017                                                                CENA: 1390 ZŁ

 

Sycylia – wyspa na końcu włoskiego buta podbijana przez Greków, Rzymian, Wikingów, Bizancjum, Arabów, Hiszpanów i wiele innych nacji. Mieszanka kultur, wyznań i narodów. W starożytności nazywana „Wielką Grecją” i do dzisiaj jeżeli ktoś chce zobaczyć najbardziej okazałe greckie zabytki musi pojechać na …. Sycylię . Tu żył i działał Archimedes. Posiadaczka największego i najwyższego wulkanu w Europie- Etny.  Budząca dreszczyk emocji legendarna siedziba Cosa Nostry. Słynąca z przepięknych krajobrazów, drzew pomarańczowych, subtropikalnego klimatu oraz … tras narciarskich. Czytaj dalej

Inauguracja roku akademickiego UTW

Dnia 14 października 2016r. w sali widowiskowej w Bibliotece i Ośrodku Kultury
w Tąpkowicach odbyła się kolejna uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Słuchaczy Uniwersytetu oraz przybyłych gości powitała dyrektor BiOKu pani Róża Szydło. Następnie wysłuchano studenckiej pieśni hymnicznej Gaudeamus Igitur, czyli po polsku Radujmy się więc. Później głos zabrała radna gminy pani Agata Bednarek, która wszystkich bardzo ciepło przywitała w imieniu Rady Gminy Ożarowice. Na uroczystą inaugurację przybył  Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej – Dominik Penar, w obecności którego słuchacze UTW złożyli ślubowanie.

Wykład inauguracyjny poprowadził pan Wiktor Niedzicki, którego tematem było
Spotkanie z jutrem. Na zajęciach można było zobaczyć z czego zrobiona jest kamizelka kuloodporna, jak wygląda „od środka” kask policyjny oraz hełm strażaka. Pan Niedzicki pokazał słuchaczom jak wygląda tkanina trudnopalna i zaprezentował jak to wygląda
w praktyce. Zobaczyć można było również jak lekki jest aerożel, którego udźwignął kawałek trawy czy długopis, którym można rysować w 3D. Słuchacze widzieli przedmioty wydrukowane w drukarce 3D. Każdy uczestnik wykładu otrzymał z pozoru zwykłą bransoletkę, która po złamaniu zaczynała świecić w ciemności. Bardzo interesującego i pełnego niespodzianek wykładu wysłuchało około 30 słuchaczy.