Zumba

W związku z rozbudową BiOK zajęcia zumby zostaly przeniesione do Gimnazjum w Ożarowicach przy ul. Szkolnej 1. Odbywają się w poniedziałki i środy w godz. 18:30 – 19:30.

I Koncert Papieski

W niedzielę, 26.10.2014r. w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach odbył się               I Koncert Papieski zorganizowany przez zespoły artystyczne działające w gminie Ożarowice.
W koncercie udział wzięły:
- Orkiestra Dęta OSP Tąpkowice,
- Młodzieżowy Zespół Wokalny Bemol,
- Zespół Śpiewaczy Weteran
Gościnnie wystąpił Chór Męski Piast z Żyglina

 

Panience na dobranoc

Biblioteka i Ośrodek Kultury zaprasza na wyjazdowy koncert galowy „Panience na dobranoc” z okazji kanonizacji Ojca Św. Jana Pawła II. Koncert odbędzie się dnia 9.11.2014r (niedziela) na Rynku w Sławkowie.
W koncercie wezmą udział m.in.: Damian Niebudek, Lajermany, Mirosław Szołtysek  i in.
Koszt przejazdu 25 zł.
Zapisy w BiOK w godz. 8:00 – 19:45. Zapraszamy
 

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

8 października 2014 roku w Bibliotece i Ośrodku Kultury w Tąpkowicach odbyło się spotkanie autorskie z Zofią Stanecką, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Ożarowice. Zofia Stanecka – autorka świetnych książek dla dzieci, popularnej wśród najmłodszych czytelników serii o Basi. Wielka znawczyni Narnii, pasjonatka Tolkiena, miłośniczka kina bollywoodzkiego. Jej proza to współczesna bardzo dobra polszczyzna, przesiąknięta humorem i mądrością. Autorka opowiedziała dzieciom o swojej twórczości, jak wygląda Jej codzienna praca, skąd czerpie pomysły, przedstawiła młodym czytelnikom drogę jaką musi pokonać tekst literacki aby mógł trafić do nas w formie książki. Uczniowie mieli również możliwość zaprojektowania okładki na książkę oraz pobudzili swoją wyobraźnię poprzez zadawane przez Autorkę pytania. Na zakończenie dzieci mogły nabyć książki Pisarki z jej autografem i imienną dedykacją.