Konkurs Potraw Regionalnych

Serdecznie zapraszamy na Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych  pt. „Andrzejkowe Uciechy – Wróżby i Gościna”, który odbędzie się  dnia 26 listopada 2014 r. o godz. 17:00 w Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach.
Wstęp wolny.

Konkurs plastyczny na Dekorację z Papieru

Biblioteka i Ośrodek Kultury w Tąpkowicach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na Bożonarodzeniową Dekorację z Papieru.
Każdy uczestnik konkursu może przygotować pracę wykonaną dowolną techniką z dowolnie dobranego papieru (grubość, struktura oraz wielkość papieru dowolna). Prace powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem. Prosimy o podanie wieku lub klasy, do której uczęszcza autor pracy. Wszystkie prace będą wystawione, a najciekawsze prace autorskie nagrodzone. Zachęcamy do eksperymentowania z papierem, liczymy na fantazje, polot artystyczny oraz pomysłowość wykonawców.
Dekoracje należy dostarczyć do dnia 10 grudnia 2014r. do Biblioteki i Ośrodka Kultury w Tąpkowicach ul. Zwycięstwa 17.
Zapraszamy do udziału.

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada 2014r. w Ożarowicach odbyło się Narodowe Święto Niepodległości.
Obchody święta rozpoczęła   msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w miejscowym kościele. Po mszy św. uczestnicy przemaszerowali do sali OSP w Ożarowicach na dalszą część uroczystości. W programie artystycznym przygotowanym na tą okazję wystąpili: Gimnazjaliści, Zespół Śpiewaczy Ożarowianki, Zespół Weteran i Orkiestra Dęta z Ożarowic. dsc_3792

 

Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową

Biblioteka i Ośrodek Kultury w Tąpkowicach zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym na Kartkę Bożonarodzeniową.

Konkurs jest adresowany do przedszkoli, dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych i obejmuje następujące grupy wiekowe:
I grupa – przedszkole
II grupa – klasy I – III szkoły podstawowej
III grupa – klasy IV – VI szkoły podstawowej
IV grupa – uczniowie gimnazjum
V grupa wiekowa – dorośli

Każdy uczestnik konkursu może nadesłać pracę o wymiarach 10,5 x 15 cm, wykonaną dowolną techniką płaską. Na kartkach oczekujemy tematów ściśle związanych z atmosferą Świąt Bożego Narodzenia.
Wszystkie prace na odwrocie powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem, należy podać klasę i nazwę szkoły. Osoby dorosłe prosimy o podanie również swojego adresu.
Prace należy dostarczyć do Biblioteki i Ośrodka Kultury w Tąpkowicach do dnia 10 grudnia 2014r.