Ogłoszenie o zamówieniu publicznym

Polecany

Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach informuje o wszczęciu procedury przetargowej dotyczącej wykonania robót budowlanych w ramach projektu „Przebudowa i rozbudowa Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Ożarowice”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Czytaj dalej

Kolonie 2014

W dniach od 14 do 26 lipca br. BiOK był organizatorem dla młodych mieszkańców naszej gminy kolonii w Ustroniu Morskim.

Koloniści w czasie pobytu nad morzem mieli zapewnionych wiele atrakcji m.in.: plażowanie, kąpiele morskie i w basenie, wizyta w wiosce indiańskiej, rejs statkiem po Bałtyku, przejażdżka kolejką wąskotorową do Manowa, spacer ścieżką edukacyjną na Czaplą Górę, zwiedzanie Kołobrzegu, latarni morskiej i muzeum minerałów. Wycieczka do koszalińskiej Akademii Odkrywców połączona z warsztatami czerpania papieru. Kolonistom wiele niezapomnianych wrażeń dostarczyła „Piracka Przygoda”, na której zdobywali sprawności pirackie. Dopełnieniem atrakcji było wyjście do kina 7DMax, dyskoteki, ogniska z pieczeniem kiełbasek oraz gry i zabawy zespołowe.

Dziecięcy Zespół Śpiewaczy

Dnia 29.06.2014r. Dziecięcy Zespół Śpiewaczy Gminy Ożarowice brał udział w I Edycji Europejskiego Konkursu „Rozśpiewany Śląsk”  odbywającego się w Koszęcinie.
Za swój występ zespół otrzymał dyplom i nagrodę książkową.

Kolonie z BiOKiem

W dniach od 14 do 26 lipca br. BiOK jest organizatorem kolonii letniej dla dzieci z terenu gminy. W tej pięknej nadmorskiej miejscowości – Ustronie Morskie swoje wakacje spędzi 47 młodych mieszkańców gminy Ożarowice.

Nasze zespoły w Brennej

Dnia 5. lipca 2014r.  zespoły „Ożarowianki”, „Zendkowianie” i kapela „Sami Swoi” reprezentowały naszą gminę w Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej.

Światowy Dzień Inwalidy

25. czerwca 2014r. PZERiI Koło Nr 10 w Ożarowicach był organizatorem Światowego Dnia Inwalidy. Tą sympatyczną uroczystość swoimi występami uświetniły zespoły: Bemol, Bratki i Kapela Sami Swoi.