Spotkanie z Mikołajem

Biblioteka i Ośrodek Kultury w Tąpkowicach zaprasza dzieci na Spotkanie z Mikołajem oraz Bernadetą Kowalską i przyjaciółmi dnia 1 grudnia 2014r. (poniedziałek) o godz. 17:00
Zgłoszenia i informacje – w godz. pracy BiOK, tel. 32 285 72 93

Wspomnienia z wakacji – wyniki konkursu fotograficznego

BiOK po raz kolejny był organizatorem konkursu fotograficznego „Wspomnienia z wakacji”,  na który napłynęło wiele bardzo ciekawych prac.
Jury nagrodziło następujących autorów prac fotograficznych:
I miejsce – Justyna Grzeszczyk
II miejsce – Mateusz Chrapka
III miejsce – Bogdan Pierchała
Fotografie można podziwiać na wystawie znajdującej się w BiOK.

Konkurs Potraw Regionalnych

Serdecznie zapraszamy na Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych Nasze kulinarne dziedzictwo  pt. „Andrzejkowe Uciechy – Wróżby i Gościna”, który odbędzie się  dnia 26 listopada 2014 r. o godz. 17:00 w Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach.
Wstęp wolny.

Konkurs plastyczny na Dekorację z Papieru

Biblioteka i Ośrodek Kultury w Tąpkowicach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na Bożonarodzeniową Dekorację z Papieru.
Każdy uczestnik konkursu może przygotować pracę wykonaną dowolną techniką z dowolnie dobranego papieru (grubość, struktura oraz wielkość papieru dowolna). Prace powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem. Prosimy o podanie wieku lub klasy, do której uczęszcza autor pracy. Wszystkie prace będą wystawione, a najciekawsze prace autorskie nagrodzone. Zachęcamy do eksperymentowania z papierem, liczymy na fantazje, polot artystyczny oraz pomysłowość wykonawców.
Dekoracje należy dostarczyć do dnia 10 grudnia 2014r. do Biblioteki i Ośrodka Kultury w Tąpkowicach ul. Zwycięstwa 17.
Zapraszamy do udziału.

Święto św. Cecylii

Okręg tarnogórski Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w dniu 15 listopada 2014r. był organizatorem święta św. Cecylii. Uroczystość rozpoczęła się mszą św.  odprawioną w kościele w Miasteczku Śl., po której uczestnicy udali się do Centrum Bankietowo-Konferencyjnego „Koral”, gdzie można było wysłuchać koncertu w wykonaniu zaproszonych zespołów, w tym naszego zespołu „Ożarowianki”, który w bieżącym roku obchodzi jubileusz 35 lecia działalności. Z tej okazji prezes PZCHiO Okręgu Tarnogórskiego Pan Grzegorz Pitas na ręce Jubilatek złożył gratulacje i podziękowania za pracę. W uroczystości brał udział również chór Niezdareczka.