DOŻYNKI GMINNE TWORÓG 2016

2016_dozynki

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Kędzierzyn-Koźle o długości ok. 43 km i średnicy 1000 mm, na terenie woj. śląskiego i opolskiego.

Efektem projektowanej inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Górnego Śląska i Opolszczyzny. Ważną korzyścią dla gmin będą dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Gazociąg relacji Tworóg – Kędzierzyn-Koźle będzie stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o inwestycji i znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładce oraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A. http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/tworog-kedzierzyn-kozle/ . Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Kędzierzyn-Koźle planowana jest także do współfinansowania przez Unię Europejską.

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

http://www.gaz-system.pl

DOŻYNKI GMINNE 2016

dożynki gminne 2016 r.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Tworzeń o długości ok. 56 km i średnicy 1000 mm, na terenie woj. Śląskiego.
Efektem projektowanej inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Górnego Śląska. Ważną korzyścią dla gmin będą dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.
Gazociąg relacji Tworóg – Tworzeń będzie stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o inwestycji i znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładce oraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A. http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/tworog-tworzen/. . Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Tworzeń planowana jest także do współfinansowania przez Unię Europejską.
Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

Piknik żołnierski

Koło Gminne Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Ożarowicach oraz Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników „Radar” w Radzionkowie zapraszają na piknik żołnierski z okazji Święta Wojska Polskiego, który odbędzie się w Ożarowicach ul. Sportowa 1 dnia 12 sierpnia 2016 r. o godz. 16:00.

Sukces dzieci

Dziecięcy Zespół Śpiewaczy Gminy Ożarowice występując w sobotę, 6. sierpnia br. na     X Folkloriadzie Jurajskiej w Żarkach, na 37 występujących zespołów otrzymał III miejsce. Wielkie gratulacje!!!

Piknik żołnierski

Koło Gminne Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Ożarowicach oraz Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników „Radar” w Radzionkowie zapraszają na piknik żołnierski z okazji Święta Wojska Polskiego, który odbędzie się w Ożarowicach ul. Sportowa 1 dnia 12 sierpnia 2016 r. o godz. 16:00.

Półkolonie za nami

W dniach od 18 do 30 lipca w Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach odbywały się półkolonie dla dzieci i młodzieży. Dzieci przez dwa tygodnie odwiedziły wiele ciekawych miejsc oraz wykonały w trakcie warsztatów bardzo ciekawe prace. W pierwszym tygodniu odbyły się warsztaty z sianka, gdzie każde z dzieci wykonało serduszka, króliczki oraz inne zwierzątka. Następnego dnia dzieci miały warsztaty z klocków Lego. Tutaj dzieci zobaczyły jak można zbudować krokodyla oraz maszynę sprzątająca, właśnie z klocków Lego. Trzeciego dnia dzieci poznały Park Nauki  i Rozrywki JURA PARK w Krasiejowie, gdzie zwiedziły oceanarium, tunel czasu oraz przemierzając przez park poznały wiele ciekawych gatunków wymarłych dinozaurów.      W czwartek odbył się wyjazd do Parku Wodnego Nemo w Dąbrowie Górniczej. Piątek obfitował w zabawy świetlicowe oraz wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie.    W drugim tygodniu dzieci i młodzież zwiedziły ZOO w Chorzowie, gdzie zobaczyły lwy, żyrafy, nosorożce, hipopotama oraz wiele gatunków pająków,  węży oraz inne zwierzęta. We wtorek odbyła się wycieczka do Palmiarni w Gliwicach, a tam dzieci poznały ciekawe gatunki roślin, kaktusów oraz zwierząt. W środę odbyły się warsztaty papiernicze                i bibułkarskie, gdzie dzieci wykonały przepiękne maki, chabry oraz róże z bibuły. Czwartek był dniem, w którym dzieci odwiedziły Miasteczko Westernowe Twinpigs w Żorach, a tam czekało na nich wiele atrakcji takich jak: Kino 5D, kula parowa, bawialnia, małe zoo, nawiedzona sztolnia oraz karuzele. Dzieci zobaczyły również pojedynek rewolwerowców oraz napad na bank w wykonaniu pracowników Miasteczka. W piątek dzieci odwiedziły Multikino w Zabrzu a tam widziały kolejne losy leniwca Sida, mamuta Mańka oraz tygrysa szablozębnego Diego w filmie animowanym „Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie”. Sobota była ostatnim dniem dla półkolonistów. Odbyły się warsztaty z biżuterii, na którym każde z dzieci wykonało własnoręcznie kolczyki, bransoletki oraz naszyjniki dla siebie oraz najbliższych. Na koniec odbyła się dyskoteka oraz wręczenie dyplomów i drobnych upominków. Przez cały okres półkolonii dzieci miały organizowane różne zabawy ruchowe, olimpiadę sportową oraz nauczyły się tańczyć taniec belgijski. W półkoloniach wzięło udział 45 dzieci. Czytaj dalej