XI GRAND PRIX TĄPKOWIC

Zapraszamy na drugie z cyklu spotkanie szachowe XI Grand Prix Tąpkowic, które odbędzie się dnia 14 lutego 2015r. od godz. 9:00 w sali BiOK Tąpkowice.

SYLWESTER BIS

Biblioteka i Ośrodek Kultury w Tąpkowicach zgodnie z wieloletnią tradycją zaprasza dnia 25 stycznia 2015 r. na godz. 18:00 do Teatru Rozrywki w Chorzowie na specjalny koncert SYLWESTER BIS. Tym razem zobaczymy mini leksykon najlepszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej: Jerzy Petersburski i Kayah, Krzysztof Klenczon i Robert Janson, Jerzy Duduś Matuszkiewicz i bracia Golcowie. Będą utwory Waldemara Kazaneckiego, Henryka Warsa i Igora Herbuta z zespołu LemON. Będą songi Katarzyny Gaertner, Piotra Rubika i Jerzego Wasowskiego. Słowem – najlepsi z najlepszych. Wszystkie te przeboje opatrzone są znakomitymi tekstami, nowymi aranżacjami i – co najważniejsze – absolutnie premierowymi wykonaniami. Jak co roku, w koncercie SYLWESTER BIS wystąpi cały zespół artystyczny Teatru Rozrywki oraz gościnnie – Natalia Lesz.

Zapisy i informacje w BiOK w godzinach pracy.

 

Biżuteria szklana – warsztaty

Biblioteka i Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty edukacyjno-artystyczne w projektowaniu i tworzeniu biżuterii szklanej i innych przedmiotów z półfabrykatów.
Warsztaty prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych:
I grupa - dzieci od lat 9,
II grupa – młodzież i dorośli
Warsztaty odbędą się dnia 12 lutego 2015 r. (czwartek) i są bezpłatne.
Zapisy odbywają się w godzinach pracy BiOK. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Kolędowy wieczór przy świecach

Dnia 7 stycznia 2015r. BiOK był organizatorem Kolędowego wieczoru przy świecach, który odbył się w sali OSP w Ożarowicach.
W radosnej, świątecznej atmosferze w wypełnionej po brzegi sali koncertowały prawie wszystkie zespoły śpiewacze naszej gminy, laureaci Festiwalu Kolęd i Pastorałek organizowanego dnia 18 grudnia 2014 r., Koła Gospodyń Wiejskich z Celin i Oss oraz Orkiestra Dęta z Ożarowic. Gościnnie wystąpił zespół śpiewaczy Sączowianki.
W trakcie uroczystości zostały również wręczone nagrody wyróżnionym autorom prac za udział w konkursie plastycznym na kartkę bożonarodzeniową i ozdobę z papieru.