Uroczysta Gala UTW

Dnia 24 czerwca 2016 r. na uroczystej Gali wręczenia dyplomów słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tąpkowicach w roku akademickim 2015/2016, grupa 62 słuchaczy odebrała dyplomy ukończenia zajęć.
To uroczyste wydarzenie poprzedził wykład Ambasadora Pokoju – Pana Janusza Klinga oraz Emira Mohameda Jabiry – marokańskiego księcia, potomka władców Maghrebu na temat „Ziemia Święta – światowy fenomen i węzeł gordyjski”. Wykład poświęcony był sytuacji politycznej, kulturalnej i religijnej w krajach muzułmańskich.
Po wykładzie z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu Magdaleny Zawady i Łukasza Samburskiego – laureatów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie.
Naszą Galę zaszczycili swoją obecnością; Pan Michał Walczak – Prodziekan Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Pan Grzegorz Czapla – Wójt Gminy Ożarowice i Pan Tadeusz Biel – Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Zdrowia.

Kanał Gliwicki za nami!

Dnia 22.06.2016 r. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tąpkowicach wybrali się na trzygodzinny rejs po Kanale Gliwickim. W tym dniu była piękna, słoneczna pogoda. Mogliśmy wiec  podziwiać piękne widoki z pokładu statku.
Z Gliwic udaliśmy się do przepięknego zespołu pałacowo-parkowego w Pławniowicach. Po zwiedzeniu tego uroczego zabytku mogliśmy odpocząć przy grillu zorganizowanym na terenie parku. Po kilku godzinach biesiadowania z żalem opuszczaliśmy ten piękny zakątek.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zapraszamy na ostatni, kończący rok akademicki wykład pt. „Ziemia Święta – Światowy fenomen i węzeł gordyjski”, który odbędzie dnia 24 czerwca o godz. 17:30 w BiOK Tąpkowice. Wykład poprowadzi Ambasador Pokoju Janusz Kling.

Wycieczka – rejs po Kanale Gliwickim

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tąpkowicach zaprasza na wycieczkę Rejs po Kanale Gliwickim organizowaną dnia 22 czerwca 2016 r. (środa). Wyjazd z Tąpkowic o godz. 8:30, zbiórka na parkingu przed BiOK o godz. 8:15. Koszt wycieczki 60 zł.
Zapisy w BiOK.

LATO W RUBINIE

Lato w Rubinie to cykl wakacyjnych wydarzeń plenerowych, który został zapoczątkowany w ubiegłym roku w zrewitalizowanym, miasteczkowskim parku. Inicjatywa ta została świetnie przyjęta przez mieszkańców, którzy uczestniczyli regularnie w proponowanych wydarzeniach. Tegoroczna edycja Lata w Rubinie zostanie zainaugurowana podczas Dni Miasteczka Śląskiego 2016, a później kontynuowana na przestrzeni dwóch kolejnych miesięcy. Przygotowany program jest niezwykle bogaty i przeznaczony dla odbiorców w różnym wieku. Mieszkańcy oraz goście będą uczestniczyćm.in. w koncertach, warsztatach, wystawach, pokazach filmowych (po raz pierwszy w Miasteczku Śląskim pojawi się kino plenerowe!), zabawach tanecznych oraz grach integracyjnych dla dzieci i młodzieży.

Czytaj dalej