Uwaga!

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wymianą mebli bibliotecznych BIBLIOTEKA będzie nieczynna w dniach 30.11 – 01.12.2015r. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Prosimy o skorzystanie z zasobów Filii Bibliotecznej (ul. Kużaja 19).

„Nigdy nie gaś światła nadziei”

Życie z pasją ma sens! Świadczy o tym wystawa fotograficzna, do obejrzenia której gorąco namawiamy. Pan Jacek Groja – fotograf amator -pokazuje jak piękny jest otaczający nas świat.

„…coś, co mi w w duszy gra…”

„Robótki ręczne to moja pasja, to coś, co mi w duszy gra od dawna. Jestem żoną, matką, babcią. Pracowałam a obecnie jestem na emeryturze i nareszcie mam czas dla siebie. Ten czas przeznaczam na swoją pasję. Cieszę się, że ludzie doceniają to co robię, że moje prace wywołują uśmiech na twarzy nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Po raz pierwszy pokazuję prace szerszemu gronu odbiorców”.  Danuta Dziekańska

„Wakacyjny Dino-Club czyli dinozaury w 3d”

Wystartowały zajęcia dla młodych czytelników „Wakacyjny Dino – Club czyli dinozaury w 3d”. Zajęcia w Bibliotece Głównej zdominowały dinozaury. 8 lipca  dzieci rozpoczęły tworzenie trójwymiarowych modeli. Kolejne spotkanie (22 lipca) będzie wspólną zabawą z wykorzystaniem gier planszowych i tabletów. W trakcie następnych zajęć powstaną modele dinozaurów wykonane techniką orgiami.

„Drobiazgi” Agaty Kosik

„Scrapbookingiem zajmuję się od zawsze, a papier stał się moim przeznaczeniem. W mojej pracowni powstają rzeczy tylko na indywidualne zamówienia.Przygotowanie pracy zaczynam od „wywiadu”. Lubię wiedzieć co kocha obdarowywana osoba, jak ma na imię, jakie jest jej hobby czy ulubiony kolor.Robiąc kartkę cały czas rozmyślam o tej osobie, jakby była kimś kogo dobrze znam. W każdej pracy zostawiam cząstkę siebie..”  A. Kosik