czytelnik roku BG

Morskie opowieści

Choć wakacyjna pogoda w tym roku wyjątkowo kaprysi na Bibliotekę zawsze można liczyć!!!Nasz letni cykl spotkań pod hasłem „Morskie Opowieści” pozwoli przenieść się na pokład statku i wyruszyć w pełen przygód rejs… Uczestnicy „głośnych czytań” i warsztatów nie tylko poznają mieszkańców morskich głębin, ale także przywiozą wakacyjne pamiątki z prawdziwego zdarzenia!

Sleeveface czyli ubieramy się w książkę”

Czy myśleliście kiedyś, żeby „ubrać się w książkę”?! O tym, że jest to możliwe przekonała nas młodzież z Gimnazjum im. O. L. Wrodarczyka. Podczas Fotograficznych Zajęć Artystycznych wykonali serię wyjątkowych zdjęć techniką sleeveface. Jest to nic innego jak fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Na wystawę zdjęć zapraszamy do Biblioteki Głównej!!

Wakacje 2016 - BG

Czytaj z nami!

Przed nami kolejny Radzionkowski Tydzień Głośnego Czytania. Najmłodszym – przedszkolakom czytają tym razem nieco tylko starsi koledzy z klas I, III i VI Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz „prawie dorośli” – uczniowie naszego Gimnazjum.Zabawa zapowiada się wspaniała. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do udziału. Czytaj z nami!!

Radzionkowskie klimaty

Jacek Glanc należy do grona lokalnych hobbystów. Specjalność kolekcjonerska – konchologia (muszle mięczaków). W swych zbiorach posiada ich około 5.000.Jednak prezentowana wystawa pokazuje próby fotograficzne pana Jacka. W całości poświęcona jest miastu, które autor zaprezentował w każdej z możliwych odsłon.

II Festyn Książki

Festyn Książki, który współorganizujemy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Radzionkowie stał się już naszą tradycją. W tym roku odbyła się jego druga edycja, w której do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wychowanków trzech radzionkowskich „podstawówek”. Uczniowie w zawodach sportowo-literackich rywalizowali o nagrodę, którą były książki dla biblioteki szkolnej. Przygotowany program uświetnił występ muzyczno-wokalny dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka oraz teatralny, młodzieży Gimnazjum im. O. L. Wrodarczyka w Radzionkowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie wspólnej zabawy!!

origami mbp