Czytanie – sposób na rozwijanie

Powoli kończy się zima, a wraz z pierwszymi oznakami wiosennej pogody w bibliotece zjawiły się przedszkolaki, by wspólnie z nami rozpocząć przygodę z książką. Nie przyszły jednak same… Każdy maluch dzierżył w ręku pluszowego zwierzaka, który także mógł wysłuchać kocich czytanek. Świętowaliśmy bowiem niedawno obchodzony Dzień Kota, który stał się okazją do poznania kocich zwyczajów, ścieżek i opowieści.

„Kocimi ścieżkami”

Luty to miesiąc, w którym swe święto obchodzą koty, kotki i kociaki. Dlatego i my włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Kota zorganizowaliśmy wspólną zabawę, w której najmłodsi wykazali się niebywałą kreatywnością w ozdabianiu pluszowych ulubieńców. Zobaczcie jak nasz „kotek wlazł na płotek…” i jak powstają puszyste zwierzaki.

Ceramika artystyczna Anny Rupik-Kalus

„Ceramika artystyczna jest tą dziedziną sztuki, która pozwala wykorzystać ogromne możliwości tkwiące w dłoniach twórcy. Prace, które przedstawiam w całości wykonane są ręcznie, przez co zyskują jeszcze większą oryginalność i niepowtarzalność. Swoje projekty realizuję z wykorzystaniem różnego rodzaju gliny. Prace tworzone są różnymi technikami. Wykończone angobami, szkliwami i tlenkami odmieniają surowe kształty, nadając im wyjątkowość. Nasza pracownia zajmuje się tworzeniem niepowtarzalnych ręcznie wykonanych wyrobów ceramicznych. Inspiracją dla moich prac jest otaczająca nas rzeczywistość, codzienność, odczucia własne i innych ludzi. Największą motywację daje mi zadowolenie i uśmiech na twarzy osób, które odnajdą w mych pracach coś dla siebie”. Anna Rupik – Kalus

Cztery pory roku: zima

Pomimo wyjątkowo wiosennej aury za oknem, na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej za sprawą wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego zagościła zima. Tym razem zorganizowaliśmy ostatnie już spotkanie z cyklu „Cztery Pory Roku”. Dziewczęta ponownie zaskoczyły zaproszoną młodzież swą pomysłowością. Czas zabaw wypełniały zajęcia plastyczne, quiz z nagrodami oraz wspólny śpiew. Nie zabrakło także zimowych baśni i opowieści, które w przerwach czytały dziewczęta.

Bibułkowe warsztaty

Małe kawałki różnokolorowej bibuły należało nałożyć na trzonek ołówka i umiejętnie skręcić, tak by powstały liście. Następnie liście delikatnie nakleić się na kartkę papieru tworząc koronę, uzupełnić pień i … powstaje piękny obraz jesiennego drzewa. Technika prosta, ale czas mijał uczestnikom warsztatów bardzo, bardzo pracowicie.