Warsztaty tworzenia biżuterii z filcu

W miłej, niezobowiązujące atmosferze miłośniczki sztuki pięknej i „użytkowej” uczyły się robić biżuterię z filcu. Pod czujnym i fachowym okiem p. Agnieszki Dembończyk  uczestniczki sprawdzały zastosowanie różnorodnych materiałów i technik. Własnoręczne wykonanie korali i bransoletki okazało się być sztuką atrakcyjną, ale i wymagającą szczególnej uwagi, precyzji, ba nawet i siły fizycznej. W efekcie – z filcu, sznurka i kolorowych koralików – powstała niecodzienna i oryginalna biżuteria.

Pani Agnieszce gorąco i serdecznie dziękujemy za poprowadzenie zajęć i gotowość dzielenia się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami!

Uprzejmie informujemy …

W dniach 13.10 -15.10.2014 r. oraz 21.10.2014 r. Filia Biblioteczna będzie nieczynna. Za zmiany serdecznie przepraszamy. Prosimy korzystanie ze zbiorów Biblioteki Głównej.

Wakacyjne warsztaty projektowania wnętrz

Która z małych dziewczynek nie marzy o domku dla lalek ? Chyba każda. Ta niezwykle wciągająca zabawa  w dom uczy jak o niego dbać, rozwija wyobraźnię poprzez dekorowanie czy własnoręczne wykonywanie mebli i daje ogromną frajdę użytkowniczce, która może wraz ze swoimi lalkami przenieść się w zupełnie inny świat …swój własny dom marzeń. Całkiem fajny sposób spędzenia wolnego czasu!

Cztery pory roku: lato

Zajęcia prowadzone przez podopieczne Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego na stałe wpisały się w rytm spotkań organizowanych w murach radzionkowskiej MBP. Tym razem dziewczęta tematem przewodnim wspólnej zabawy uczyniły zbliżające się lato i możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego jakie ze sobą niesie wakacyjna pora. Było zatem sportowo, plastycznie, przede wszystkim zaś pouczająco, bowiem młodzi uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje.

Śladami tajemnic miasta – gra miejska

Młodzi tropiciele przygód wyruszyli śladem historii miasta 10.06 z gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie. Na trasie uczestników gry miejskiej znalazły się lokalne przedsiębiorstwa, instytucje kultury oraz Urząd Miejski. Podczas wspólnej zabawy na odkrywców czekało wiele zagadek, szyfrów i pytań, związanych z funkcjonowaniem miasta – jego historią, tradycją i śląskością, dzięki czemu mieli oni niebywałą okazję do spojrzenia na otaczającą przestrzeń miejską z innej perspektywy.

Serdecznie dziękujemy sponsorom Euro R.E. Flak – Technika Okienna, Compnet 2, AG Rolbud; partnerom Cukiernia-Piekarnia T. Bączkowicz, Fotolab. Zakład Fotograficzny K. Gryga, Urząd Miasta Radzionków, Komenda Straży Miejskiej, Centrum Kultury „Karolinka” oraz współorganizatorowi Gimnazjum im. O. L. Wrodarczyka.