Cztery pory roku: jesień

I tym razem wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego spisały się na medal. Zabawy, w których brali udział uczniowie klasy II SP 1 poprzedziła nastrojowa prezentacja multimedialna o jesieni. Należało uważnie patrzeć i słuchać, by móc później opowiedzieć o swoich wrażeniach i włączyć się do rozmowy na temat kolorów jesieni. Malowanie pastelami liści, tworzenie mieszaniny jesiennych barw stanowiło ciąg dalszy  prac małych artystów. Efekt – dwa urokliwe, pełne soczystych  barw kolaże.

Warsztaty tworzenia biżuterii z filcu

W miłej, niezobowiązujące atmosferze miłośniczki sztuki pięknej i „użytkowej” uczyły się robić biżuterię z filcu. Pod czujnym i fachowym okiem p. Agnieszki Dembończyk  uczestniczki sprawdzały zastosowanie różnorodnych materiałów i technik. Własnoręczne wykonanie korali i bransoletki okazało się być sztuką atrakcyjną, ale i wymagającą szczególnej uwagi, precyzji, ba nawet i siły fizycznej. W efekcie – z filcu, sznurka i kolorowych koralików – powstała niecodzienna i oryginalna biżuteria.

Pani Agnieszce gorąco i serdecznie dziękujemy za poprowadzenie zajęć i gotowość dzielenia się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami!

Wakacyjne warsztaty projektowania wnętrz

Która z małych dziewczynek nie marzy o domku dla lalek ? Chyba każda. Ta niezwykle wciągająca zabawa  w dom uczy jak o niego dbać, rozwija wyobraźnię poprzez dekorowanie czy własnoręczne wykonywanie mebli i daje ogromną frajdę użytkowniczce, która może wraz ze swoimi lalkami przenieść się w zupełnie inny świat …swój własny dom marzeń. Całkiem fajny sposób spędzenia wolnego czasu!