„Wakacyjny Dino-Club czyli dinozaury w 3d”

Wystartowały zajęcia dla młodych czytelników „Wakacyjny Dino – Club czyli dinozaury w 3d”. Zajęcia w Bibliotece Głównej zdominowały dinozaury. 8 lipca  dzieci rozpoczęły tworzenie trójwymiarowych modeli. Kolejne spotkanie (22 lipca) będzie wspólną zabawą z wykorzystaniem gier planszowych i tabletów. W trakcie następnych zajęć powstaną modele dinozaurów wykonane techniką orgiami.

„Drobiazgi” Agaty Kosik

„Scrapbookingiem zajmuję się od zawsze, a papier stał się moim przeznaczeniem. W mojej pracowni powstają rzeczy tylko na indywidualne zamówienia.Przygotowanie pracy zaczynam od „wywiadu”. Lubię wiedzieć co kocha obdarowywana osoba, jak ma na imię, jakie jest jej hobby czy ulubiony kolor.Robiąc kartkę cały czas rozmyślam o tej osobie, jakby była kimś kogo dobrze znam. W każdej pracy zostawiam cząstkę siebie..”  A. Kosik

Tak było …

W środę 17  czerwca 2015 r. odbył się „Festyn Książki”. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy wraz z Miejską Biblioteką Publiczną  zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Na zielonym boisku na uczniów radzionkowskich i bytomskich szkół podstawowych czekało tego dnia wiele atrakcji. Sygnałem do rozpoczęcia zabawy był występ zespołu muzycznego oraz głośne czytanie przygód „Dzieci z ulicy Awanturników”. Na dzieci czekały także gry literackie i sportowe.  Rywalizowały o jak największą pulę książek dla swojej biblioteki szkolnej.

Tydzień Głośnego Czytania

…  trwa kolejny Tydzień Głośnego Czytania. Impreza potrwa do 12 czerwca. W Bibliotece Głównej odbywają się seanse głośnego czytania – w akcji biorą udział przedszkolacy.  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które postanowiły włączyć się w akcję czytania dzieciom.