Spotkanie z Agnieszką Tyszką

Gościliśmy Agnieszkę Tyszkę – autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Jej cykl „Zosia z ulicy Kociej” zdobywa serca czytelników z całej Polski. Także i u nas znaleźć można wielu miłośników twórczości pisarki. 12 maja miało miejsce spotkanie autorskie z panią Agnieszką. Ponad godzinę trwały wspólne rozmowy o tym jak długo pisze książki, o jakiej porze dnia czy nocy,  czym zajmują się jej dzieci, dlaczego pracuje w domu, skąd czerpie pomysły i czy lubi współpracę z redaktorami swoich książek.

„Twarze i inne historie”

Od lat współpracujemy ze Szkołą Podstawową Nr 1, w której uczniowie, pod kierunkiem pani Adeli Truchlewskiej, wykonują piękne oryginalne prace stosując różne techniki malarskie. Narodził się więc pomysł szerokiej prezentacji tych małych dzieł. I tak 13 kwietnia odbył się uroczysty wernisaż prac Marysi Wrodarczyk, która zaprezentowała cykl obrazów „Twarze”. Prace pozostałych artystów złożyły się na wystawę zatytułowaną „Inne historie”. Prace zachwycają barwą i formą wypowiedzi. Wystawę można oglądać do końca kwietnia.

Czytanie – sposób na rozwijanie

Wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny postanowiliśmy wpuścić choć odrobinę słonecznych promieni w biblioteczne mury. Dlatego na wspólne wiosenno-wielkanocne czytanki zaprosiliśmy wychowanków Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Zameczek”". Było cieplutko, wiosennie i zielono, a przy tym świątecznie, bo przecież Wielkanoc tuż, tuż…