Informujemy…

31 października 2016 r. Biblioteka Główna będzie czynna w godz. 9.00 – 15.00. Filia Biblioteczna, w związku z urlopem pracownika, będzie nieczynna 28 i 31 października. Za zmiany serdecznie przepraszamy.

warsztaty MBP

ZaSŁONiona Biblioteka

Słonie w bibliotece? Dlaczego nie… Choć zwierzęta te bez wątpienia kojarzą się ze słońcem i egzotycznymi miejscami, my postanowiliśmy wrzesień – powakacyjny już miesiąc ogłosić miesiącem zaSŁONionej biblioteki. Zorganizowaliśmy cykl imprez, poświęconych słoniom. Po pierwsze – wszystkich dużych i małych czytelników zapraszamy na imponującą wystawę słoniowych eksponatów, z kolei najmłodszych zachęcamy do rozwiązania konkursu o afrykańskich, szarych olbrzymach. Tradycyjnie odbędzie się także głośne czytanie oraz warsztaty plastyczne, podczas który których uczestnicy poznają liczne ciekawostki z życia słoni, rozwiążą zagadki oraz wykonają swój własny model zwierzaka.

Kultura na Widoku

2 września wystartowała trzecia edycja ogólnopolskiej akcji Kultura Na Widoku – akcja Fundacji Legalna Kultura. Chcemy przypomnieć, że aż do 8 października można ściągać filmy, utwory muzyczne, książki i gry z różnych instalacji, citylightów, plakatów i stron internetowych absolutnie legalnie. Czeka ponad 1100 treści multimedialnych przygotowanych do pobrania na smartfony i inne mobilne urządzenia za darmo lub po cenie preferencyjnej (około 10 złotych). Fundacja legalna Kultura promuje świadome uczestnictwo w kulturze i wyrabia nawyk korzystania z legalnych źródeł. Skierowano ją do wszystkich, bo – jak podkreślają organizatorzy na swojej stronie – „nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, żeby spotkać się z kulturą”.

„…oczami wychowanki…”

Prezentowane fotografie to efekt prac podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie, uczestniczących w Autorskich Zajęciach Artystycznych pod hasłem: „Społeczeństwo, przyroda i architektura oczami wychowanki”.

czytelnik roku BG

Morskie opowieści

Choć wakacyjna pogoda w tym roku wyjątkowo kaprysi na Bibliotekę zawsze można liczyć!!!Nasz letni cykl spotkań pod hasłem „Morskie Opowieści” pozwoli przenieść się na pokład statku i wyruszyć w pełen przygód rejs… Uczestnicy „głośnych czytań” i warsztatów nie tylko poznają mieszkańców morskich głębin, ale także przywiozą wakacyjne pamiątki z prawdziwego zdarzenia!

Sleeveface czyli ubieramy się w książkę”

Czy myśleliście kiedyś, żeby „ubrać się w książkę”?! O tym, że jest to możliwe przekonała nas młodzież z Gimnazjum im. O. L. Wrodarczyka. Podczas Fotograficznych Zajęć Artystycznych wykonali serię wyjątkowych zdjęć techniką sleeveface. Jest to nic innego jak fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Na wystawę zdjęć zapraszamy do Biblioteki Głównej!!