Uwaga!

Uprzejmie informujemy o zmianie w godzinach otwarcia placówek Biblioteki:
-  w dniu 24.12.2014 r. (środa) BIBLIOTEKA będzie nieczynna.
-  w dniu 31.12.2014 r. (środa) BIBLIOTEKA będzie czynna w godzinach 9.00 – 13.00.

Bibułkowe warsztaty

Małe kawałki różnokolorowej bibuły należało nałożyć na trzonek ołówka i umiejętnie skręcić, tak by powstały liście. Następnie liście delikatnie nakleić się na kartkę papieru tworząc koronę, uzupełnić pień i … powstaje piękny obraz jesiennego drzewa. Technika prosta, ale czas mijał uczestnikom warsztatów bardzo, bardzo pracowicie.

Cztery pory roku: jesień

I tym razem wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego spisały się na medal. Zabawy, w których brali udział uczniowie klasy II SP 1 poprzedziła nastrojowa prezentacja multimedialna o jesieni. Należało uważnie patrzeć i słuchać, by móc później opowiedzieć o swoich wrażeniach i włączyć się do rozmowy na temat kolorów jesieni. Malowanie pastelami liści, tworzenie mieszaniny jesiennych barw stanowiło ciąg dalszy  prac małych artystów. Efekt – dwa urokliwe, pełne soczystych  barw kolaże.

Warsztaty tworzenia biżuterii z filcu

W miłej, niezobowiązujące atmosferze miłośniczki sztuki pięknej i „użytkowej” uczyły się robić biżuterię z filcu. Pod czujnym i fachowym okiem p. Agnieszki Dembończyk  uczestniczki sprawdzały zastosowanie różnorodnych materiałów i technik. Własnoręczne wykonanie korali i bransoletki okazało się być sztuką atrakcyjną, ale i wymagającą szczególnej uwagi, precyzji, ba nawet i siły fizycznej. W efekcie – z filcu, sznurka i kolorowych koralików – powstała niecodzienna i oryginalna biżuteria.

Pani Agnieszce gorąco i serdecznie dziękujemy za poprowadzenie zajęć i gotowość dzielenia się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami!