MBP warsztaty

życzenia MBP

Scrapbooking – warsztaty

Środowe popołudnie upłynęło w Bibliotece bardzo kreatywnie. Wszystkich zainteresowanych zaprosiliśmy bowiem na warsztaty scrapbookingu. Choć nazwa z pozoru skomplikowana to jest to nic innego jak sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Spod rąk uczestniczek wychodziły prawdziwe arcydzieła, a wszystko dzięki utalentowanej instruktorce – Pani Katarzynie Stącel, której serdecznie dziękujemy za poprowadzenie spotkania.

Hafty rodziny Hadrysiewiczów

Haft krzyżykowy jest ściegiem ozdobnym, cieszącym się ogromną popularnością, o czym bez wątpienia świadczy wystawa rodziny Hadrysiewiczów, którą można podziwiać w Bibliotece Głównej. W procesie powstawania imponujących, haftowanych obrazów uczestniczy każdy członek rodziny, co sprawia, że są one wyjątkowe i niepowtarzalne. Zapraszamy!!

warsztaty MBP

ZaSŁONiona Biblioteka

Słonie w bibliotece? Dlaczego nie… Choć zwierzęta te bez wątpienia kojarzą się ze słońcem i egzotycznymi miejscami, my postanowiliśmy wrzesień – powakacyjny już miesiąc ogłosić miesiącem zaSŁONionej biblioteki. Zorganizowaliśmy cykl imprez, poświęconych słoniom. Po pierwsze – wszystkich dużych i małych czytelników zapraszamy na imponującą wystawę słoniowych eksponatów, z kolei najmłodszych zachęcamy do rozwiązania konkursu o afrykańskich, szarych olbrzymach. Tradycyjnie odbędzie się także głośne czytanie oraz warsztaty plastyczne, podczas który których uczestnicy poznają liczne ciekawostki z życia słoni, rozwiążą zagadki oraz wykonają swój własny model zwierzaka.

Kultura na Widoku

2 września wystartowała trzecia edycja ogólnopolskiej akcji Kultura Na Widoku – akcja Fundacji Legalna Kultura. Chcemy przypomnieć, że aż do 8 października można ściągać filmy, utwory muzyczne, książki i gry z różnych instalacji, citylightów, plakatów i stron internetowych absolutnie legalnie. Czeka ponad 1100 treści multimedialnych przygotowanych do pobrania na smartfony i inne mobilne urządzenia za darmo lub po cenie preferencyjnej (około 10 złotych). Fundacja legalna Kultura promuje świadome uczestnictwo w kulturze i wyrabia nawyk korzystania z legalnych źródeł. Skierowano ją do wszystkich, bo – jak podkreślają organizatorzy na swojej stronie – „nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, żeby spotkać się z kulturą”.