Niezwykłe pisanki

Kolorowe jaja muszą na Wielkanoc być, i już! A świąteczne wariacje wcale nie są trudne i nie wymagają dużych umiejętności. Liczy się pomysł i chęci, a tych zwykle nam nie brakuje. Zresztą własnoręcznie zrobione pisanki to powód do dumy i radości!  Popatrzmy:

Piękne miejsca w Europie

„JANKA KONIECZNA. Tarnogórzanka. Pełna pasji amatorka. Uwielbia podróże, spacery po lesie, fotografię, malarstwo, jazdę na rowerze, książki i rośliny doniczkowe.
Z wielkim poświęceniem pielęgnuje kwiaty, zarówno w domu, te na balkonie, jak i w ogródku działkowym. Równie chętnie uwiecznia ich piękno na zdjęciach i obrazach. W każdym miejscu, do którego trafia odnajduje radość i inspirację. Ostatnie fotograficzne wspomnienia przywiozła z Portugalii, Hiszpanii i  Francji.”

Poznaj z nami sztukę …

„Poznaj z nami sztukę, która zadziwia, porusza emocje i  która jest w zasięgu Twoich możliwości. Bo sztuka jest dla ludzi” – tak zachęcała do obejrzenia swojej autorskiej wystawy p. Urszula Panasewicz i opowiadała o swojej pasji: „Przedmioty codziennego użytku, które dziś prezentuję pokazują zarówno praktyczną stronę każdego z nich, jak i wizualną. Mają zaletę – są niepowtarzalne. Ozdabiam je, stosując różne techniki, jak decoupage, malowanie  na szkle, bawię się kolorami i formami. Zajmuję się tym wyłącznie hobbystycznie. Każdy może się przekonać, że z prostego przedmiotu można wyczarować rzecz piękną, oryginalną, estetyczna i twórczą. Oto magia farb i kolorów. Oto świat fantazji zdobienia”.

Cztery pory roku: wiosna

Wiosna zbliża się do nas dużymi krokami. Za oknem już jej pierwsze oznaki, choć w przyrodzie nadal zimno. By się rozgrzać i powitać wiosnę, wspólnie z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, przygotowaliśmy zajęcia literackie i plastyczne dla  najmłodszych czytelników. Zajęcia miały na celu pokazanie dzieciom piękna otaczającego ich świata. Uczyły szacunku dla przyrody, pokazywały, jak mądrze korzystać z piękna otaczającego ich świata. Wiedzę uczniowie klasy I SP 1 zdobywały w interaktywny sposób: malując gąbką wiosenne kwiaty, biorąc udział w inscenizacji wierszy Doroty Gellner i Wandy Chotomskiej, rozwiązując zagadki czy poruszając się po labiryncie, tak by pomóc dostać się wiewiórce na drzewo.

Warsztaty decoupage

O tym, że nie trzeba być osobą uzdolnioną plastycznie, aby spełniać się twórczo w przyjaznej atmosferze, odnaleźć swoją pasję i otaczać się pięknymi przedmiotami wykonanymi własnoręcznie, przekonały się uczestniczki warsztatów decoupage. Pod bacznym okiem Pani Agaty Kosik krok po kroku poznawały technikę zdobienia wybranego przedmiotu, by nieco później samodzielnie wykonać efektowną zakładkę do książek. Zakładki wyszły piękne i niepowtarzalne, i długo będą cieszyć nasze oczy. Sponsorem spotkania była Firma Creative hobby, której serdecznie dziękujemy za wypożyczenie specjalistycznych materiałów! Pani Agacie dziękujemy za zapał i entuzjazm w dzieleniu się swoimi artystycznymi umiejętnościami i wiedzą!

„Tu czytam! – głośne czytania o … kosmosie

Stały się świetną okazją, by dowiedzieć się co nieco o czymś tak odległym i tajemniczym.O kosmosie wiemy zazwyczaj niewiele. „Dzieci pana Astronoma” Wandy Chotomskiej pozwoliły zgłębić nieco kosmiczne tajemnice i wzbogacić wiedzę o planetach, gwiazdach i gwiazdozbiorach. Całości dopełniły „kosmiczne książki”, które można było obejrzeć, zagadki, które sprawdziły świeżo nabytą wiedzę kosmiczną i kosmiczny aerobik ćwiczony po to, by być sprawnym jak kosmonauta.

Tak dorośli, jak i dzieci lubimy nieraz odbywać podróże w naszej wyobraźni.