Wakacje 2016 - BG

Czytaj z nami!

Przed nami kolejny Radzionkowski Tydzień Głośnego Czytania. Najmłodszym – przedszkolakom czytają tym razem nieco tylko starsi koledzy z klas I, III i VI Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz „prawie dorośli” – uczniowie naszego Gimnazjum.Zabawa zapowiada się wspaniała. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do udziału. Czytaj z nami!!

Radzionkowskie klimaty

Jacek Glanc należy do grona lokalnych hobbystów. Specjalność kolekcjonerska – konchologia (muszle mięczaków). W swych zbiorach posiada ich około 5.000.Jednak prezentowana wystawa pokazuje próby fotograficzne pana Jacka. W całości poświęcona jest miastu, które autor zaprezentował w każdej z możliwych odsłon.

II Festyn Książki

Festyn Książki, który współorganizujemy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Radzionkowie stał się już naszą tradycją. W tym roku odbyła się jego druga edycja, w której do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wychowanków trzech radzionkowskich „podstawówek”. Uczniowie w zawodach sportowo-literackich rywalizowali o nagrodę, którą były książki dla biblioteki szkolnej. Przygotowany program uświetnił występ muzyczno-wokalny dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka oraz teatralny, młodzieży Gimnazjum im. O. L. Wrodarczyka w Radzionkowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie wspólnej zabawy!!

origami mbp

Festyn MBP

„Następcy Jana Cybisa – kwiaty”

Dnia 19 kwietnia 2016 roku o godz. 17.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzionkowie miało miejsce wielkie otwarcie wystawy prac plastycznych młodych artystów ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Inspiracją do powstania prac malarskich stał się Jan Cybis ( 1897-1972)polski malarz, pedagog, krytyk sztuki, współzałożyciel grupy kapistów. Licznie zgromadzeni goście podziwiali nie tylko kunszt i talent młodych plastyków. Przysłowiową „wisienką na torcie” stał się występ młodych aktorów. Wystawa będzie dostępna do 15 maja bieżącego roku.

Literatura kobieca w interpretacji Izabelli Frączyk – wieczór autorski

Bohaterką spotkania autorskiego była krakowska pisarka Izabella Frączyk, której domeną są powieści obyczajowe, osadzone w  polskiej rzeczywistości, z dużą nutą humoru. Czy literatura kobieca to przekleństwo czy komplement? Autorka odniosła się do postawionej tezy mówiąc m .in. : „Dobra książka obroni się sama i żadne wpisanie jej w jakiekolwiek ramy, obstawienie jakąkolwiek nomenklaturą – nie ma wpływu na to czy staje się nr 1 na rynku wydawniczym”. Opowiadała również o początkach swej pracy twórczej, o tym, w jaki sposób gromadzi materiał, tworzy fabułę i dialogi, o tym, jak rodzą się w jej głowie pomysły na nowe książki, jakie będą najbliższe plany literackie. Miłe, ciepłe i bardzo interesujące spotkanie (aż dwie godziny wspólnych rozmów!). Na końcu obowiązkowo zdjęcia i autografy.