Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Łatwość rymowania to cecha rozpoznawalna jednego z popularniejszych pisarzy dla dzieci. Wiesław Drabik, bo o nim mowa, wydał już blisko 170 tytułów, a my mieliśmy okazję do spotkania z nim w naszej bibliotece. Twórca nie tylko recytował fragmenty książek, ale także zadawał zagadki, rozdawał nagrody, opowiadał o swej przygodzie z pisaniem. Pan Wiesław obdarzony jest wyjątkowym poczuciem humoru a dodając do tego jeszcze niezwykłą umiejętność rymowania wszystkiego i wszędzie, sprawił, że spotkanie było nie tylko ciekawe, ale i zabawne.

Międzynarodowy Dzień Psa

O tym, że pies najlepszym przyjacielem człowieka jest, przekonywała nas p. Agnieszka – dogoterapeutka, ze swą podopieczną Poli. Na wspólnym spotkaniu, prowadzonym przez zaprzyjaźnione z środowiskiem bibliotecznym wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie, zaproszone dzieciaki dowiedziały się wszystkiego
o pieskich zwyczajach, zabawach i życiu. Niemniej największą atrakcją była Poli i możliwość pogłaskania uroczego psiaka.

Czytanie – sposób na rozwijanie

Powoli kończy się zima, a wraz z pierwszymi oznakami wiosennej pogody w bibliotece zjawiły się przedszkolaki, by wspólnie z nami rozpocząć przygodę z książką. Nie przyszły jednak same… Każdy maluch dzierżył w ręku pluszowego zwierzaka, który także mógł wysłuchać kocich czytanek. Świętowaliśmy bowiem niedawno obchodzony Dzień Kota, który stał się okazją do poznania kocich zwyczajów, ścieżek i opowieści.

„Kocimi ścieżkami”

Luty to miesiąc, w którym swe święto obchodzą koty, kotki i kociaki. Dlatego i my włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Kota zorganizowaliśmy wspólną zabawę, w której najmłodsi wykazali się niebywałą kreatywnością w ozdabianiu pluszowych ulubieńców. Zobaczcie jak nasz „kotek wlazł na płotek…” i jak powstają puszyste zwierzaki.

Ceramika artystyczna Anny Rupik-Kalus

„Ceramika artystyczna jest tą dziedziną sztuki, która pozwala wykorzystać ogromne możliwości tkwiące w dłoniach twórcy. Prace, które przedstawiam w całości wykonane są ręcznie, przez co zyskują jeszcze większą oryginalność i niepowtarzalność. Swoje projekty realizuję z wykorzystaniem różnego rodzaju gliny. Prace tworzone są różnymi technikami. Wykończone angobami, szkliwami i tlenkami odmieniają surowe kształty, nadając im wyjątkowość. Nasza pracownia zajmuje się tworzeniem niepowtarzalnych ręcznie wykonanych wyrobów ceramicznych. Inspiracją dla moich prac jest otaczająca nas rzeczywistość, codzienność, odczucia własne i innych ludzi. Największą motywację daje mi zadowolenie i uśmiech na twarzy osób, które odnajdą w mych pracach coś dla siebie”. Anna Rupik – Kalus