Uwaga! Zaproszenie!

Uprzejmie informujemy o zmianie godzin udostępniania Biblioteki Głównej. 13 kwietnia 2015 r. Biblioteka będzie czynna do godziny 17.00.
Na 17.30 zapraszamy na wernisaż Marii Wrodarczyk „Twarze i inne historie” oraz otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1.

Czytanie – sposób na rozwijanie

Wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny postanowiliśmy wpuścić choć odrobinę słonecznych promieni w biblioteczne mury. Dlatego na wspólne wiosenno-wielkanocne czytanki zaprosiliśmy wychowanków Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Zameczek”". Było cieplutko, wiosennie i zielono, a przy tym świątecznie, bo przecież Wielkanoc tuż, tuż…

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Łatwość rymowania to cecha rozpoznawalna jednego z popularniejszych pisarzy dla dzieci. Wiesław Drabik, bo o nim mowa, wydał już blisko 170 tytułów, a my mieliśmy okazję do spotkania z nim w naszej bibliotece. Twórca nie tylko recytował fragmenty książek, ale także zadawał zagadki, rozdawał nagrody, opowiadał o swej przygodzie z pisaniem. Pan Wiesław obdarzony jest wyjątkowym poczuciem humoru a dodając do tego jeszcze niezwykłą umiejętność rymowania wszystkiego i wszędzie, sprawił, że spotkanie było nie tylko ciekawe, ale i zabawne.

Międzynarodowy Dzień Psa

O tym, że pies najlepszym przyjacielem człowieka jest, przekonywała nas p. Agnieszka – dogoterapeutka, ze swą podopieczną Poli. Na wspólnym spotkaniu, prowadzonym przez zaprzyjaźnione z środowiskiem bibliotecznym wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie, zaproszone dzieciaki dowiedziały się wszystkiego
o pieskich zwyczajach, zabawach i życiu. Niemniej największą atrakcją była Poli i możliwość pogłaskania uroczego psiaka.

Czytanie – sposób na rozwijanie

Powoli kończy się zima, a wraz z pierwszymi oznakami wiosennej pogody w bibliotece zjawiły się przedszkolaki, by wspólnie z nami rozpocząć przygodę z książką. Nie przyszły jednak same… Każdy maluch dzierżył w ręku pluszowego zwierzaka, który także mógł wysłuchać kocich czytanek. Świętowaliśmy bowiem niedawno obchodzony Dzień Kota, który stał się okazją do poznania kocich zwyczajów, ścieżek i opowieści.

„Kocimi ścieżkami”

Luty to miesiąc, w którym swe święto obchodzą koty, kotki i kociaki. Dlatego i my włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Kota zorganizowaliśmy wspólną zabawę, w której najmłodsi wykazali się niebywałą kreatywnością w ozdabianiu pluszowych ulubieńców. Zobaczcie jak nasz „kotek wlazł na płotek…” i jak powstają puszyste zwierzaki.