Walentynkowy konkurs 2016 MBP

„Moje karteczki” – wystawa Marty Rupik

Mama Wojtka, Alicji i Zosi na co dzień zajmująca się domem, obiadami, praniem, itp. sprawami, wieczorami relaksuje się tworząc „swoje karteczki”, zapominając o problemach i troskach. Każda z nich ma inny wzór i jest jedyną w swoim rodzaju.

 

Czytam sobie w bibliotece

„Czytam sobie w bibliotece” to pomysł na promocję czytelnictwa, skierowany do najmłodszych czytelników – dzieci w wieku 5-8 lat. Dzieci zachęca  do nauki samodzielnego czytania, bibliotekom pomaga zbudować własny program działań animacyjnych wokół literatury! Otrzymałyśmy komplet dziewięciu książek z serii „Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont wraz ze scenariuszami do zajęć z dziećmi oraz materiałami promocyjnymi, a także dostęp do filmów instruktażowych. Na podstawie tych materiałów zorganizowałyśmy zajęcia, na których dzieci w twórczy sposób zinterpretowały literaturę korzystając z takich form wyrazu jak animacja i plastyka. Dzięki projektowi zdobyłyśmy nowe narzędzia, umiejętności i wiedzę, wzbogacony został księgozbiór biblioteki, dzieci natomiast sięgają po książkę z przyjemnością.

Magdalena Kupka

Przedstawiamy prace Magdaleny Kupka, uczennicy II Klasy Aktywności Twórczej
w Gimnazjum Nr 1 w Bytomiu. Od przeszło 7 lat rozwija się plastycznie w bytomskim klubie „Sezam”, pod opieką Małgorzaty Woźniak. Używa głównie ołówka oraz farb akwarelowych i akrylowych.  Jest słuchaczką VI klasy Bytomskiego Ogniska Artystycznego w klasie fortepianu. W wolnych chwilach gra na ukulele.

„Nigdy nie gaś światła nadziei”

Życie z pasją ma sens! Świadczy o tym wystawa fotograficzna, do obejrzenia której gorąco namawiamy. Pan Jacek Groja – fotograf amator -pokazuje jak piękny jest otaczający nas świat.

„…coś, co mi w w duszy gra…”

„Robótki ręczne to moja pasja, to coś, co mi w duszy gra od dawna. Jestem żoną, matką, babcią. Pracowałam a obecnie jestem na emeryturze i nareszcie mam czas dla siebie. Ten czas przeznaczam na swoją pasję. Cieszę się, że ludzie doceniają to co robię, że moje prace wywołują uśmiech na twarzy nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Po raz pierwszy pokazuję prace szerszemu gronu odbiorców”.  Danuta Dziekańska